Next Funds Nikkei 225 ETFNext Funds Nikkei 225 ETFNext Funds Nikkei 225 ETF

Next Funds Nikkei 225 ETF

Tiada dagangan
Tiada dagangan

Statistik utama


Assets under management (AUM)
‪18.29 T‬ JPY
Aliran dana (1T)
‪−211.60 B‬ JPY
Hasil dividen (dinyatakan)
1.12%
Diskaun/Premium kepada NAV
−99.0004%
Jumlah saham belum jelas
‪257.22 M‬
Nisbah perbelanjaan
0.17%

Maklumat dana


Jenama
NEXT FUNDS
Tarikh penubuhan
9 Jul 2001
Struktur
Amanah Pelaburan Terbuka
Indeks dijejak
Japan Nikkei 225
Kaedah penggandaan
Fizikal
Gaya pengurusan
Pasif
Pemulihan dividen
Distributes
Penasihat utama
Nomura Asset Management Co., Ltd.
ISIN
JP3027650005
FIGI
BBG000JMVP46
Pengecam
ISIN JP3027650005

Pengelasan


Kelas Aset
Ekuiti
Kategori
Saiz dan gaya
Fokus
Seluruh pasaran
Niche
Berdasarkan luas
Strategi
Berwajaran harga
Geografi
Jepun
Skim pemberat
Harga
Kriteria pemilihan
Permodalan Pasaran

Pulangan


1 bulan3 bulanTahun sehingga kini1 tahun3 tahun5 tahun
Prestasi harga——————
Jumlah pulangan NAV——————

Apa dalam dana


Pada 5 Oktober 2026
Jenis pendedahan
SahamBon, Tunai & Lain-lain
Teknologi Elektronik
Pembuatan Pengeluar
Dagangan Runcit
Saham98.77%
Teknologi Elektronik25.35%
Pembuatan Pengeluar19.85%
Dagangan Runcit10.11%
Komunikasi9.27%
Teknologi Kesihatan5.47%
Perkhidmatan Teknologi5.10%
Barangan Pengguna Tahan Lama4.71%
Khidmat Pengagihan4.05%
Kewangan3.95%
Industri Pemprosesan3.40%
Barang Tidak Tahan Lama2.86%
Perkhidmatan Komersial1.63%
Pengangkutan1.03%
Perkhidmatan Industri0.70%
Mineral Bukan Tenaga0.69%
Tenaga Mineral0.28%
Perkhidmatan Pengguna0.17%
Utiliti0.14%
Bon, Tunai & Lain-lain1.23%
Tunai1.23%
Futures0.00%
Pecahan mengikut rantau
100%
Asia100.00%
Amerika Utara0.00%
Amerika Latin0.00%
Eropah0.00%
Afrika0.00%
Timur Tengah0.00%
Oceania0.00%
10 pegangan tertinggi

Dividen


Sejarah bayar balik dividen

Assets under management (AUM)



Aliran Dana



Soalan lazim


1321 melabur dalam saham. Sektor utama dana adalah Electronic Technology, dengan 25.35% saham dan Producer Manufacturing, dengan 19.85% dalam bakul. Aset kebanyakannya terletak dalam wilayah Asia.
Pegangan terbanyak 1321 adalah Advantest Corp. dan Tokyo Electron Ltd., bersamaan 12.28% dan 9.11% dari portfolionya.
Dividen akhir 1321 adalah bersamaan dengan 8.12 JPY. Tahun sebelum, pengeluar membayar 7.23 JPY dalam dividen, yang menunjukkan kenaikan 10.96%.
Aset di bawah pengurusan 1321 adalah ‪18.29 T‬ JPY. Ia telah naik 5.74% sepanjang bulan lepas.
Aliran dana 1321 adalah untuk ‪−211.60 B‬ JPY (1 tahun). Ramai pedagang menggunakan metrik ini untuk mendapatkan cerapan kepada sentimen pelabur dan menilai masa untuk membeli atau menjual dana.
Ya, 1321 membayar dividen kepada pemegangnya dengan hasil dividen sebanyak 1.12%. Dividen akhir (14 Ogo 2026) adalah bersamaan dengan 812.00 JPY. Dividen dibayar setiap tahun.
Saham 1321 dikeluarkan oleh Nomura Holdings, Inc. di bawah jenama NEXT FUNDS. ETF dilancarkan pada 9 Jul 2001 dan gaya pengurusannya adalah Pasif.
Nisbah perbelanjaan 1321 adalah 0.17% bermaksud anda perlu membayar 0.17% daripada pelaburan anda untuk membantu menguruskan dana.
1321 mengikut Japan Nikkei 225. ETF selalunya menjejak beberapa penanda aras dalam mencuba untuk memadankan prestasinya dan membimbing pemilihan aset dan objektif.
1321 melabur dalam saham.
Harga 1321 telah naik sebanyak 10.04% sepanjang bulan lepas, dan prestasi tahunannya menunjukkan kenaikan 49.65%. Lihat lebih dinamik pada 1321 carta harga.
pulangan NAV, ukuran lain untuk dinamik ETF, telah menaik sebanyak 8.19% sepanjang bulan lepas, menunjukkan kenaikan sebanyak 0.90% dalam prestasi tiga bulan dan telah menaik sebanyak 55.09% dalam setahun.
1321 didagangkan pada premium (99.00%) bermaksud ETF didagangkan pada harga lebih tinggi daripada NAV dikira.