Zawirowania na wykresie w kontekście rolowania kontraktów.

ES1!
W czwartek miało miejsce rolowanie kontraktów z czerwcowych na wrześniowe na wykresie kontynuacyjnym (prawy wykres).
W kontekście tego zdarzenia i dużej bazy między tymi seriami kontraktów należy trochę bardziej szczegółowo spojrzeć na wpływ tego zjawiska na techniczne postrzeganie wykresu.
Z lewej mamy wykres godzinowy kontraktu wrześniowego, a z prawej kontynuacyjnego.
Pierwsze co się rzuca w oczy to czwartkowa luka. Odpowiedzialna za nią jest właśnie baza między tymi dwiema seriami kontraktów.
Patrząc na kontrakt wrześniowy, widać pierwsze znaczące wolumeny zaraz po wybiciu creek (oporu) budowanego wcześniej trading rangu.
Te wolumeny w połączeniu z oporem przechodzą obecnie w wsparcie przy ewentualnym teście wybicia w okolicach 4348.
Zupełnie inaczej to wsparcie wygląda na wykresie kontynuacyjnym - 4306.
Warto na to zwrócić uwagę.
Treści zawarte w niniejszej prezentacji nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów i wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206).
Informacje zawarte w prezentacji mają charakter wyłącznie szkoleniowy i bazują na subiektywnym spojrzeniu autora. W związku z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w prezentacji.
Przed wykorzystaniem zawartych w prezentacji informacji do celów inwestycyjnych każdy powinien we własnym zakresie określić potencjalne ryzyko strat, konsekwencje szybko zmieniających się czynników rynkowych a także konsekwencje prawne i podatkowe potencjalnych transakcji – wykorzystując swoją wiedzę i informacje inne niż zawarte w niniejszej prezentacji. Ostateczna decyzja i konsekwencje zawarcia jakiejkolwiek transakcji należą każdorazowo wyłącznie do widza.
Supply and Demand

Juga pada:

Penerbitan berkaitan

Penafian